فتوتراپی و دستگاه LED فتوتراپی برناطب

دستگاه فتوتراپی برای درمان خانگی زردی نوزاد

زردی نوزاد

زردی یک بیماری متداول، موقتی و معمولاً بی خطر است که در نوزادان تازه متولد شده دیده میشود. این بیماری در هفته های اول زندگی نوزادان کامل، نوزادان نارس و زودرس دیده میشود. زردی زمانی اتفاق میافتد که موادی در خون به نام بیلی روبین جمع میشود. بیلی روبین پیگمنت نارنجی و قرمز در خون است که به دلیل تجزیه طبیعی سلولهای خون ایجاد میشود. همه افراد سطوح پایینی از بیلیروبین را در خون خود دارند. زمانی که بیلی روبین انباشته می شود در بافتهای چربی زیر پوست جمع شده و باعث میشود که رنگ پوست و قسمت سفید چشم نوزاد زرد به نظر برسد. فتوتراپی معمولترین روش درمانی برای کاهش سطح بالای بیلی روبین که باعث زردی نوزادان میشود است.

 

فتوتراپی

فتوتراپی به معنی تاباندن نور به پوست نوزادان است که مبتلا به بالا رفتن بیش از اندازه بیلی روبین غیرمستقیم شده اند. به طور معمول بیلی روبین از راه کونژوگه شدن درکبد با اسید گلوکرونیک دفع می شوند. کلوکرونیدهای بیلی روبین که در صفرا قابل حل شدن هستند  باصفرا که در روده ترشح می شود، بیلی روبین را از بدن خارج می کند. در بعضی از نوزادان نارسایی کونژوگه شدن (که درنوزادان نارس شدیدتراست) همراه با  افزایش مقدار گلبولهای قرمزی که از بین می روند، باعث می شود که دفع بیلی روبین به خوبی انجام نشود. نورلامپ فتوتراپی، شکل وساختمان مولکول بیلی روبین را بنحوی تغییر می دهد که مولکولهای حاصل می توانند با وجود نارسایی کونوژوکاسیون دفع شوند. هنگامی که مولکول بیلی روبین تحت تابش نور لامپ فتوتراپی قرار می گیرد، تبدیل به اشکال ناپایدار مولکول بیلی روبین می شود نانومتراست. واکنش بیلی روبین بیش از همه  به قسمت آبی طیف نور لامپ فتوتراپی که در حدود 460 نانومتر است نشان می دهند. ال ای دی هایی که نوری با طول موجی بین 460 الی 490 نانومتر تولید می کنند، مناسب فتوتراپی هستند.

 

دستگاه فتوتراپی برناطب

دستگاه فتوتراپی برناطب مجهز به لامپ های ال ای دی بوده و دارای نور سرد، طیف نوری طبی با طول موج 460 نانومتر، شدت نور 3000-4000 لوکس متر، پایه های تاشو و دسته  جهت حمل آسان می باشد. بدنه دستگاه فلزی محکم و در عین حال بسیار سبک بوده و ایمنی دستگاه با نصب ویترین از جنس پلکسی گلاس افزایش یافته است تا  ضمن حفاظت از برد LED، مانع ضربه و ورود مواد متفرقه به دستگاه گردد و در عین حال مانع دریافت نور بدن نوزاد از لامپ  نگردد. این دستگاه جهت درمان زردی نوزدانی است که کبد آنها نارس بوده و قادر به دفع کامل بیلی روبین خون  نمی باشد. دستگاه در نهایت ایمنی بوده و سیستم مدار با آداپتور 12 ولت 5 آمپر راه اندازی میگردد که هیچ گونه خطری برای کاربر یا نوزاد ندارد و بدنه آداپتور نیز داری عایق پلاستیکی می باشد.

دستگاه فتوتراپی LED برناطب برای درمان زردی نوزاد

3,500,000 تومان